Güncel İş Fikirleri

Kendi işinizin patronu olmak istiyorsunuz ama ne iş yapacağınıza dair bir fikriniz ya da o fikirleri hayata geçirecek sermayeniz yok mu? Bunun için yapacağınız şey az sermaye ile uzun vadede kar edebileceğiniz işler için ufak bir araştırma yapmak olacaktır. Belki de sizin aklınızdakiler aslında birçok kişinin düşündüğü ama cesaret edip yapamadığı fikirlerdir. O yüzden fazla zaman kaybetmeden hayallerinizin peşinden koşmak için ilk adımları atın.

Az Sermaye İle Yapılacak İş Fikirleri

Bazı durumlarda herkes tarafından bilinen ve birçok insan tarafından onay gören bir işle kara geçebileceğiniz gibi bazı durumlarda da kimsenin aklına gelmeyen işlerle kara geçebilirsiniz. Hayallerinize giden yolda size yol gösterecek birkaç iş imkânına bakacak olursak:

Yaşam Koçluğu Yapmak

Günümüzde hayat şartlarının zorlaşmasına bağlı olarak insanlar bazen sıkıntılarını anlatıp çözmek için bile olsa kimseyi bulamadığından yaşam koçlarına gitmeyi tercih ederler. İnsanların işlerinde, yaşantılarında veya ikili ilişkilerinde başarılı olmalarını sağlayan, onlara yol gösteren ve her anlamda kılavuzluk yapan yaşam koçları hiç de azımsanmayacak kadar yüksek paralar kazanmaktadır. Yaşam koçu olmak için herhangi bir üniversite bitirmenize gerek olmadığı gibi bu işin eğitimini ve sertifikasını alan herkesin yapabileceği bir iştir. Bunun için yapmanız gereken küçük bir ofis tutarak müşterilerinizi beklemek olacaktır.

Yoga ve Pilates Salonu Açmak

Herkesçe malumdur ki yoga ve pilates son zamanların en meşhur sporlarından biri sayılmaktadır. Hayatın stresinden yorulan şehir insanının bu stresten kurtulmak için yoga ve pilates salonlarına koşması az sermaye ile çok kazanmak isteyen girişimcilerin iştahını kabartmaktadır. Bunun için isterseniz markalaşmış firmaların bayiliğini alarak isterseniz de kendi markanızı oluşturarak salonunuzu açabilirsiniz. Tabi öncesinde bu konuyla ilgili eğitim alarak sertifikanızı almanız gerekecek. Böylelikle az para ile çok para kazanabileceğiniz bir işe sahip olacaksınız.

Organizasyon Şirketi Kurmak

Günümüz şartlarına uygun bir iş olan organizasyon şirketi kurmak bazı durumlarda yüzlerce bazı durumlarda ise binlerce kişinin sorumluluğunu alan avantajının yanında dezavantajı biraz fazla olan bir iştir.  Az sermaye ile kuracağınız şirket sayesinde düğün, sünnet düğünü, iş toplantısı vb. organizasyonları insanlar adına yürüterek ve eksiklerini tamamlayarak bütün sorumluluğu üstünüze almış olacaksınız. Bu noktada gerekli araştırmaları iyi yapmalı olabildiğince mükemmele yakın işler çıkarmalısınız. Başarıyla sonuçlandırdığınız her işin sonunda tahmin ettiğinizden çok para kazanabilirsiniz.

Köpek Pansiyonu Açmak

Köpek sahibi olmak isteyenlerin en büyük korkusu tatile giderken ya da köpeklerini götüremeyecekleri bir yere giderken sadık dostlarını emanet edebilecekleri bir yer olmamasıdır. Son zamanlara bu sorunu çözen köpek pansiyonlarının sayısı gitgide artmaktadır. Siz de az sermaye ile köpek pansiyonu açıp sahipleri başlarında yokken emanetlerine sahip çıkarak kulağa hoş gelecek miktarda paralar kazanabilirsiniz. Tabi bu şirin hayvanları en güzel şartlarda misafir etmek ve korumak şartıyla köpek pansiyonunu kedi gibi evcil hayvanlar için de düşünebilirsiniz.

Organik Çiftlik Kurmak

Son yıllarda organik ürünlere gösterilen yoğun ilgi sebebiyle özellikle az sermaye ile çok para kazanmayı hedefleyen girişimciler organik çiftlikler üzerinde yoğunlaşmaktadır. Organik çiftliklerde organik süt, yumurta, tavuk, küçük ve büyük baş hayvanlar yetiştirilmektedir. Burada yetiştirilen ürünler daha zor şartlarda daha az sayıda yetiştirildiği için fiyatları piyasaya göre daha pahalı olduğundan üreticisine kar etme noktasında büyük kapılar açmaktadır. İnsanlar sağlıklı ürün almak adına daha çok para ödemekten çekinmediği için köy tavuğu, köy yumurtası ve günlük süt satışlarından oldukça fazla kazanabilirsiniz. Hatta kurduğunuz çiftlikte hayvansal ürünlerin yanı sıra bahçesinde organik sebze meyve yetiştirerek bir taşla iki kuş vurma olanağına sahip olabilirsiniz. Elde ettiğiniz ürünleri organik pazarlarda satabilirsiniz.

Reply