Ayda 7 Bin TL Ek Kazanç Bilirkişi Nasıl Olunur?

Bir çoğunuz haberlerde görmüştür. Yeni ek iş kapısı açıldı diyebiliriz. Üstelik ayda 7 bin TL kazanç elde etmeniz mümkündür. Tamamen devlet destekli bir ek kazanç kazanma yöntemidir. Bilirkişi nedir?

Burada önemli olan yaptığınız meslekte uzmanlaşmış olmak, yani şartlardan bir tanesi mesleğinizde en az 5 yıl tecrübe edinmiş, çalışmış olmanız gerekiyor. Yaptığınız mesleğin bir önemi yok doktor,avukat, mühendis, pilot, işçi, öğretmen fark etmez önemli olan aynı mesleği 5 yıldır yapıyor olmanızdır. Üstelik mesleğinizi bırakmanız gerekmiyor. Adı üstünde ek iş yapacaksınız.

Özellikle emekliler için muhteşem bir gelir kaynağıdır. Yani emekliler de bu işe başvuru yapabilir. Emekliler genelde maaşlarının az olduğunu düşünür, bilirkişi işi tam da emeklilerin yapacağı bir iştir.

Diğer önemli kısım ise bilirkişi olmak için sertifika almalısınız, yani kursa gitmeniz gerekir. Kurs sonrası belgenizi alacak ve başvuru yapacaksınız. Bilirkişi olarak işe başlayabilirsiniz.

Bilirkişi Nasıl Olunur?

Yukarıda bahsettiğimiz gereken şartları sağlıyorsanız. Kursa gidip katılım belgesini aldıktan sonra her yıl bilirkişi alım tarihleri açıklanır 2017 yılında Kasım ayında yapılmıştır. 2018 yılı için henüz belli bir takvim oluşturulmadı.

Burada ki amaç mahkemelere bilirkişi olarak katkıda bulunup, karar sırasında yardımcı olmaktır. Haberde de bahsettiği gibi baktığınız her dosya için en az 300 TL alıyorsunuz, yılda ise yaklaşık 90 bin TL gelir elde edeceksiniz. Eğer sizlerde mesleğinizde uzmanlaştı iseniz başvuru yapmanız için hiç bir engel kalmıyor.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız ilgili haber 20.dakikadan itibaren başlıyor izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

3 Comments

  1. Aysun Bulut
  2. Dilber ARPACI
  3. Tayfun

Reply